Taravari me argumente demanton spekulimet për vlerën e shtëpisë së tij

INA
INA

18/10/2023

Mirëpo Taravari thekson se nuk e ka njohur bashkëpronarin e mëparshëm të kësaj shtëpie, Ismail Jahoski, i cili përndryshe është deputet i BDI-së.

Në të njëjtën kohë, ai tregon se pikërisht në këtë shtëpi është rënë dakord për bashkëpunim me liderin e opozitës Hristijan Mickoski.

Taravari në mënyrë të argumentuar ka hedhur poshtë edhe lajmet e rrejshme per vlerën e shtëpisë.

“Shtëpia është vlerësuar nga 2 institucione. Një nga qyteti i Shkupit, ku kam paguar tatimin dhe vlerësohet në 190 mijë euro. Dhe është vlerësuar nga Stopanska Banka, ku kam marrë 100 mijë euro kredi. Aty e vlerësojnë 200 mijë euro”, sqaron Taravari.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Liridona ademaj

“Ishte e dashur, e donte familjen”, si e kujtojnë kolegët suedezë Liridona Ademaj-Murseli

stefan bogoev

Bogoev: Jam i sigurt për një fitore të dyfishtë në zgjedhjet e Frontit Evropian

bora gjermani dimri

Gjermania paralizohet nga reshjet e dëborës, pezullohen qindra fluturime. Në Bavari u regjistrua sasia rekord prej vitit 1933

Leonard ademi

“Nuk e dinë se nënën ua kanë vra”, vëllai i Liridona Ademit tregon çfarë i thanë fëmijët pas krimit të rëndë në Prishtinë

arben taravari ziadin sela

Arben Taravari: ASH e fortë dhe unike, ka vite që lexojmë lajme për përçarje

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Gjykata jep detaje, ja si ndodhi vrasja e Liridonës

3fb9fdb9-5211-407a-a732-9132e4550a33-1392x815

Mexhiti, Kasami dhe Gashi takojnë Islam Aliajn, deputetin shqiptar në Zvicër

Ilire Dauti

Deputetja që zhvillon betejën për shqiptarët pa nënshtetësi

leonardi naimi

“Ti rri këtu”, vëllai i Liridonës tregon si ua fshehu Naimi skenarin e vërtetë të vrasjes

INFO

NA NDIQ