Taravari me video mesazh për festën e 28 Nëntorit (VIDEO)

ina-online
ina-online

19/11/2023

Gjithçka po bëhet gati për të mikpritur më 28 Nëntor shqiptarët nga e gjithë bota për të festuar 111-vjetorin e Pavarësisë me një Paradë madhështore.

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka postuar në profilin e tij edhe një videomesazh të Kryetarit të Komunës së Gostivarit, teksa nënvizon se Tirana i mirëpret të gjithë në Paradën e Shqiptarëve më 28 Nëntor.

“Unioni i bashkive shqiptare në rajon, këtë vit do të festojë 28 Nëntorin në Tiranën që na bën krenarë! Erion Veliaj, qytetar nderi i Gostivarit dhe kryebashkiak i gjithë shqiptarëve na pret aty, në shtëpinë e tij të madhe, në Tiranë, për të festuar ashtu siç dinë vetëm shqiptarët. Ju ftoj dhe ju pres të takohemi në Tiranë më 28 Nëntor! Le të fillojë festa”, thotë kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

vucic

Vuçiq: Infrastrukturë gazi edhe drejt Maqedonisë së Veriut!

lsdm vmro

Vrasësi dhe vrasjet shfrytëzohen për politikë ditore/ VMRO-ja dhe LSDM-ja vazhdojnë të kërkojnë përgjigje nga njëra-tjetra

INFO

NA NDIQ