Taravari si e sheh formimin e partisë së Izet Mexhitit?

Picture of ina-online
ina-online

07/08/2023

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Arben Taravari ka komentuar sot formimin e subjektit politik nga ana e Izet Mexhitit.

Sipas tij, kjo lëvizje politike nuk përbën ndonjë rrezik për ASH-në, përcjell INA.

“Aspak nuk shoh ndonjë rrezik. Ne kemi strukturat tona. Mbulojmë gjithë territorin e vendit ku jetojnë shqiptarëve, andaj tani për tani nuk shoh kurrfarë rreziku. Secili ka trajektoren e veprimit politik”, theksoi Taravari sot në Gostivar pas një aktiviteti me të rinjtë.

Taravari tha se i dëshiron sukses Mexhitit dhe realizim të asaj që ka si synim.(INA)

TË FUNDIT
30 minuta
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
32 minuta
Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet
2 orë
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
2 orë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
2 orë
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

ME TE LEXUARA

1 ditë
Taravari tregon se do të jetë ministër i Shëndetësisë, shpalos edhe emra tjerë
5 orë
Lloga: Erdhi dita kur presidentja nuk e njeh shtetin e saj
1 ditë
Gashi-Grigorjan: Nevojitet mbështetje konkrete për zbatimin e Strategjisë Zhvillimore Nacionale 2024-2044
8 orë
Mot me diell dhe shumë i nxehtë dhe vranësira të vogla
1 ditë
Arrestohet arsimtari që rrahu nxënësin në Bogovinë (Video)
4 orë
Banka Popullore: Norma bazë e interesit mbetet në nivelin 6.30%
1 ditë
Aziri dhe Lloga me qëndrime të kundërta / Shaqiri thotë se BDI do të jetë konstruktive për shkak “hipotekave”
1 ditë
Izet Mexhiti shkruan status, Sadulla Duraku i komenton

LEXO MË SHUMË

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

Bujar Osmani

Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

Mickoski

Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

IMG_2927

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

vlen gashi kasami mexhiti taravari

Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit

cerdhe

Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm

banka-popullore

Banka Popullore: Norma bazë e interesit mbetet në nivelin 6.30%

INFO

NA NDIQ