Taravari: Mos rrej Bujar, se je haxhi! BDI në koalicion me Levicën në Veles dhe Shuto Orizarë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/03/2022

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të Bujar Osmanit nga BDI, i cili mbrëmjen e djeshme në ClickPlus në TV21 mohoi se BDI ka çfarëdo bashkëpunimi me partinë “E Majta” (Levica).

“Paska fol haxhi “pacienti” i punëve të jashtme. Është aq i zënë me çështje globale saqë nuk po e dijka se partia e tij është në disa koalicione me Levicën, përfshirë Velesin dhe Shuto Orizaren. Sa për qëndrimin e BDI-së ndaj Rusisë, i madh e i vogël e dijnë se këta që e kanë gojën plot Amerikë, për 8 vite çdoherë kanë bojkotuar sanksionet evropiane kundër regjimit të Putinit, deri sa u mbështetën për muri nga SHBA dhe BE. Mos rrej Bujar, se je haxhi e rrena është haram”, ka shkruar Taravari.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1059

Reagimet nga SHBA, Franca, Britania dhe Egjipti

raketa

Izraeli: Do përgjigjemi ndaj çdo shteti që lejon kalimin e dronëve nga Irani

IMG_1058

Irani thotë se ka përfunduar me sulmin ndaj Izraelit, i kërkon SHBA-së të “qëndrojë larg”

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

INFO

NA NDIQ