Taravari mysafir i ambasadorit Baumgartner: ASH e palëkundur në rrugëtimin evropian të vendit

Picture of ina-online
ina-online

23/11/2023

Aleanca për Shqiptarët vazhdon angazhimin e palëkundur në rrugëtimin evropian të vendit. Këtë në takim me ambasaodrin francez në vendin tonë e ka theksuar lideri i ASH-së, Arben Taravari.

Siç njofton vetë kryetari Taravari, me ambasadorin franceze, Cyrille Baumgartner, janë takuar për një mëngjes pune në Rezidencën e Francës në Shkup, ku temë bisede kanë qenë zhvillimet në vend dhe rajon.

“Kënaqësi t’i bashkëngjitesha sot Sh.T. Ambasadorit të Republikës franceze, Cyrille Baumgartner, për një mëngjes pune në Rezidencën e Francës në Shkup. Me Ambasadorin, patëm këmbime të frytshme rreth aktualitetit politik dhe zhvillimeve në vend dhe rajon. Konfirmova angazhimin e palëkundur të Aleancës për Shqiptarët për ndryshimet kushtetuese dhe rrugëtimin evropian të vendit, duke falënderuar Ambasadorin për përkrahjen atkive të Republikës franceze drejt këtij synimi strategjik të vendit dhe aleatëve tonë”, shkruan në rrjetet sociale, Arben Taravari, kryetar i ASH-së.

Ndryshe, Taravari ditë më parë në një intervistë “ClickPlus” në TV21 theksoi se këto ditë do të ketë takime intenzive me ambasadorë të huaj në vendin tonë për të biseduar rreth ndryshimeve kushtetuese, pozicionon e ASH-së në Qeveri, por edhe me palë të tjera për të marrë opinion mbi zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale që duhet të mbahen pranverën e vitit të ardhshëm.

TË FUNDIT
1 min
Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat
23 minuta
Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë
1 orë
Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV
1 orë
Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re
1 orë
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima

ME TE LEXUARA

21 orë
A do të jetë ministër i Ekonomisë? Ja çfarë thotë Besar Durmishi nga VLEN
18 orë
Dudush tregon si u sulmua
1 ditë
Deputetës së LSDM-së i pengon se pse Gashi deklaratën solemne fillimisht e lexoi në gjuhën shqipe
9 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
21 orë
Lloga: Dhuna e numrave nga komuniteti shumicë në Maqedoninë e Veriut ka dhuruar vetëm pasoja për shqiptarët
17 orë
Mickoski i përgjigjet Ahmetit: Mos bëjë si fëmijë i lazdruar

LEXO MË SHUMË

dejvid daviv gir geer

Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat

gjykata administrative

Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

posta-780x439-1

Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

izet mexhiti

Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re

Moti_26-780x470-1

Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima

opozita shqiptare vlen len taravari gashi, kasami, mexhiti

Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë

taravari muharrem salihu

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

visar-ademiu-600x360

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

INFO

NA NDIQ