Taravari: Në Gostivar është rritur anëtarësia e ASH-së për 30%

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/02/2022

“Në Gostivar kemi 30% anëtarësi të re. Kryesisht janë anëtarë që kanë ardhur prej partive tjera apo që nuk janë marrë me politikë deri tash”. Kështu u shpreh Arben Taravari, sekretar i përgjithshëm i ASH-së, duke hedhur poshtë zërat për përçarjet brenda ASH-së në Gostivar.

“Ne para se ta shpallim kongresin, para dy muajsh prej tash, vendosëm që në Gostivar, kryetarët e nëndegëve pasi kanë qenë 6-7 vjet, të i zëvendësojmë me kryetar të ri. Thjeshtë e shohim që ka nevojë për një rifreskim të strukturave në Gostivar. Nëse i lexoni të gjitha ato statuse, asnjëri nuk thotë që largohet prej ASH-së, përkundrazi mbeten dhe e mbështesin fuqishëm Aleancën për Shqiptarët.

Unë mund të tregoj që në Gostivar kemi 30% plus anëtarësi të re, që kanë ardhur prej partive tjera apo që nuk janë marrë me politikë deri tash. Asnjëri prej atyre anëtarëve nuk shkruan që largohet prej ASH-së, përkundrazi vazhdon fuqimisht ta përkrah, vetëm se bëjmë ndryshime kadrovike në nivel të degës, sepse e konsiderojmë së bashku se kemi nevojë për freski”, tha Taravari./Gazeta LAJM

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria e 90-ta në botë për fuqinë ushtarake, vendi dytë në rajon

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

INFO

NA NDIQ