Taravari në Kumanovë, pjesë e një takimi rajonal dhe kafe me Dimitrievskin

Picture of ina-online
ina-online

13/06/2023

Kryetari i komunës së Gostivarit, Bilall Kasami sot ka marrë pjesë në habin rajonal të Ballkanit Perëndimor në kuadër të Strong Cities Network, që u mbajt në Kumanovë, përcjell INA.

“Me pjesëmarrësit e kësaj punëtorie diskutuam për sfidat dhe administrimin e problemeve lokale dhe theksova se Maqedonia e Veriut është ndër vendet më të centralizuara në rajon, ku pushteti lokal ka mungesë të bashkëpunimit dhe komunikimit me pushtetin qendror. Megjithatë, komuna jonë me mbështetjen e plotë të SCN-së dhe Ambasadës së Holandës, kemi themeluar Ekipet e veprimit në komunitet (CAT) ku përfaqësuesit e institucioneve lokale dhe qendrore, mund të ulen bashkërisht në Gostivar”, ka njoftuar Taravari.

Ai pas këtij takimi ka zhvilluar një kafe takim me kryetarin e Kumanovës, Maksim Dimitrievski pranë një lokali në qendër të qytetit. Siç dihet ASH me një këshilltar komunal është pjesë e qeverisjes lokale në Kumanovë.(INA)

TË FUNDIT
6 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
8 orë
Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit
8 orë
Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona
9 orë
Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore
10 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

ME TE LEXUARA

16 orë
Meta uron Gashin, kryeparlamentarin e ri të Maqedonisë së Veriut
11 orë
VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese
19 orë
Ahmeti sot do ti shpalos hapat e ardhshëm të Frontit Evropian
16 orë
MASH: Po dorëzohen tekstet shkollore të miratuara nga klasa e parë deri në të shtatën, nxënësit do t’i kenë të gjitha tekstet shkollore para fillimit të vitit të ri shkollor
10 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja
19 orë
Memeti do të tërhiqet nga Këshilli i Prokurorëve, lajmërohet se nuk do shkoj në mbledhje
16 orë
Ahmeti: Nuk ka arsye për të shkarkuar Artan Grubin, Fatmir Besimin e Nazim Bushin nga postet partiake

LEXO MË SHUMË

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

vmro

VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?

qeveria

Nga sot vijon të rrjedhë afati dhjetëditor për formimin e Qeverisë

fronti evropian vlen

VLEN: BDI të reformohet, e jo të bojkotojë

INFO

NA NDIQ