Taravari: Nëse lejohet rikthimi i Gruevskit, ASH do ta shyrtojë pjesëmarrjen në Qeveri

ina-online
ina-online

23/09/2023

Ndryshimet e fundit në Kodin Penal nuk e rikthejnë Nikolla Gruevskin. Ai ka aq shumë lëndë që as me këto ndryshime nuk mund të rikthehet. Nëse vendos të kthehet në Maqedoni, do të burgoset në kufi. Kështu tha sonte në emisionin “Politica” në telvizionin Globi, kryetari i ASH-së, Arben Taravari.

Për ta sjellur Gruevskin këtu mbase ka mënyra të tjera dhe ne nëse vërejmë se ka tendenca të tilla, ASH do të distancohet dhe do ta shqyrton pjesëmarrjen e vetë në Qeveri, shtoi më tej Taravari.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

blinken cameron shkup

Lavrov ateroi në Shkup, por përpos Blinkenit u larguan edhe Borell dhe Kameron

lavrov bujar osmani

24info: Lavrov kundër Kosovës së pavarur, Osmani u grind me të gjithë për ta sjellë në Shkup

jeton abdullahu flamuri

Flet tetovari që ngriti flamurin kombëtar pranë kishës në Kodrën e Diellit

blinken lavrov

Blinken dhe Lavrov nuk u përpoqën në Shkup, sekretari amerikan u largua për Izrael pa mbërritur kryediplomati rus

Kovacevski

Kovaçevski: Qytetarët nuk e duan izolimin, ashtu siç ndodhi për 11 vjet

shen-naum2-696x466

Ahmet Zogu a e shiti Shën Naumin? Truku në vendimin e gjykatës së Hagës

adriatik lapaj

Lapaj: Nuk ndihem mirë që Shqipëria 30 vite s’ka bërë asgjë për shqiptarët e Maqedonisë

Borell

Borrell: Lavrovi në Shkup duhet të dëgjojë se përse e dënojmë Rusinë!

borel-kovacevski

Borell porosi partive politike në Maqedoni: Nuk duhet të ketë ndarje për BE-në, miratoni ndryshimet kushtetuese

INFO

NA NDIQ