Taravari nis nga Gostivari një ekip prej tetë zjarrfikësish për të ndihmuar në Turqi

Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/02/2023

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari përmes një njoftimi në profilin e tij në FB ka njoftuar se nga komuna e Gostivarit është nisur sot një ekip prej tetë personash nga Njësia Teritoriale kundër Zjarrit për të ndihmuar banorëve të prekur nga tërmeti në Turqinë Juglindore, shkruan Top24.

“Përcolla sot një ekip të kërkim-shpëtimit nga Njësia Territoriale Kundër Zjarrit, i përbërë prej 8 personash të licencuar, për të ju dalë në ndihmë banorëve të prekur nga tërmeti në Turqinë Juglindore. Ata me vete morën edhe një pjesë ndihmash humanitare të donuara nga Kompania “Almero”, shkruan Taravari.

https://www.facebook.com/100044411046937/posts/pfbid02NW4FqwbvbqdCmmcBNrzfJeJRupFzJ2JinMYTQ1ieGdevyGgj4vFGV4t3ifs6X6z2l/?app=fbl

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kandidatet president maqedoni zgjedhjet

Edhe 4 ditë deri në përfundim të fushatës për zgjedhjet presidenciale, ja çfarë premtojnë e për çfarë akuzojnë kandidatët

Mickoski

Mickoski premton pajtimin dhe bashkimin kombëtar maqedonas

FILIPCE-768x507-1

Filipçe: VMRO-DPMNE i gënjen qytetarët! Misajllkovski: Jam optimist për zgjidhje më të mirë për BE

fatmir besimi

Besimi: Deri në vitin 2028 paga mesatare 900-1000 euro

vankovska

Vankovska: Nuk mjaftohemi me një kolltuk dhe një pozicion, ne kemi një kauzë

Pendarovski Siljanovska

Pendarovski: Kam treguar se çfarë do të thotë të jesh president i të gjithë qytetarëve

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: Në zgjedhje vendoset nëse Maqedonia do të jetë pro-evropiane

Arben Taravari Bujar Osmani

Ku dallon Arben Taravari dhe Bujar Osmani?

UNICEF refugjate

UNICEF përsërit thirrjen për armëpushim pasi numri i fëmijëve të vrarë në Gaza tejkalon 14 mijë

INFO

NA NDIQ