Taravari nis nga Kumanova, Osmani nga Shkupi! Gati fushata

ina-online
ina-online

01/04/2024

Sot mysafirë në “Daily Click” janë Memet Zhaku, shef i shtabit të kandidatit për president nga Fronti Europian, Bujar Osmani dhe dhe Bashkim Bakiu, shef i shtabit të kandidatit për president nga VLEN, Arben Taravari.

Bakiu tha se fushata e Arben Taravarit do të filloj nga Kumanova ndërsa Zenku bëri të ditur që Bujar Osmani do të fillojë nga Shkupi edhe pse në datën e fillimit të fushatës, ky i fundit do të ketë takim në Bruksel.

Më 4 prill, Osmani e Taravari do të realizojnë debatin e parë televiziv në TV21, me fillim nga ora 21:30.

“Fushta realisht fillon me 4 prill, fushata jonë në aspektin e tubimeve zyrtare dhe të mëdha do të fillojë nga Kumanova dhe pas festave të Bajramit. Kemi vendosur si shtab, që gjatë muajit të Ramazanit nuk do të mbajmë tubime të mëdha pasi jemi në muajin e agjërimit dhe nuk duam t’i stresojmë dhe t’i lodhim personat që agjërojnë.. Në këtë drejtimi jemi shumë të qetë dhe ky vendim është i imi sepse jemi të sigurt se për momentin lëvizim në në drejtim shumë të mirë”, tha Bakiu.

“Edhe pse zyrtarisht fushata zgjedhore fillon me 4 prill, gjatë gjithë kësaj periudhe zotëri Osmani ka pasur mundësinë që t’i vizitojë të gjitha vendbanimet jo vetëm kësaj periudhe si kandidat për President por edhe më herët ka pasur mundësinë që t’i takojë qytetarët e vendit..Data 4 prill realisht koicidon me mbajtjen e takimit të ministrave të jashtëm në NATO në Bruksel dhe zotëri Osmani në mëngjesin e datës 4 prill do të jetë në këtë samit të NATO-s ku do ta filloj edhe ditën dhe kampanjën edhe pse koicidojnë bashkë, zotëri Osmani detyrat shtetërore nuk mund t’i lë anash.. Më pas dita do të vijojë me takime të shumta me qytetarë në Shkup”, u shpreh Zhaku.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

INFO

NA NDIQ