Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

Picture of INA
INA

24/06/2024

Ministri i ri i shëndetësisë Arben Taravari ka paralajmëruar fillimin e procedurave për ndërtimin e dy spitaleve.

“Nuk ka se si të nisi më mirë puna ime si ministër Shëndetësie! Jam i gëzuar të njoftoj se jemi gati të bëjmë shpalljen e re për punime në spitalin e Shtipit dhe atë të Kërçovës. Në koordimim me ekipin qeveritar, ndërtimi i këtyre dy spitaleve është projekti ynë ambicioz dhe prioritar!”, ka shkruar Taravari.(INA)

TË FUNDIT
20 minuta
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
28 minuta
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
32 minuta
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
1 orë
“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës
1 orë
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”
6 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
20 minuta
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
1 ditë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!
6 orë
LSDM: Biletat e klasës biznes të Mickoskit dhe ministrave në SHBA kushtuan 20 mijë euro
1 ditë
Qytetarët ankohen për produkte të prishura dhe me afat të skaduar!
1 ditë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët
5 orë
Biblioteka Kombëtare e Kosovës vjen me Ekspozitë në kuadër të Verës Kulturore në Tetovë
1 ditë
Moti edhe sot me temperatura deri 40 gradë

LEXO MË SHUMË

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

cezme-uji

Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik

taravari-arbennn

Taravari: Deri në fund të vitit nuk do të ketë rritje të pagave në shëndetësi

arben taravari

Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë

INFO

NA NDIQ