Taravari paralajmëron protesta: Do të jemi më agresivë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/02/2022

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari sot duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve tha se Aleanca për Shqiptarët pas kongresit të saj partiak do të jetë më agresive në kërkesat e saj për zgjedhje të parakohshme.

– Sigurisht që do të dalim në rrugë. Kongresin do ta mbajmë më 27 mars. “Ne kemi një strategji se si do të veprojmë si opozitë, do të jemi më të ashpër, më agresivë dhe do të kërkojmë drejtësi me çdo kusht”, tha Taravari.

Opozita shqiptare, por edhe ajo maqedone kërkojnë zgjedhje të reja parlamentare, sa më shpejtë të jetë e mundur. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ