A ka pakënaqësi në ASH dhe “Grup të Zjarrit”, flet Taravari (VIDEO)

INA
INA

1 Qershor, 2023

Ndryshe nga partnerët e koalicionit, BDI dhe LSDM, Aleanca për Shqiptarët, vlerëson se tani është koha për ta hequr nga kushtetuta termin 20% që i referohet përdorimit të gjuhës shqipe.

Në një intervistë për gazetën LAJM, Taravari tha se tani duhet të shfrytëzohet momenti sepse nuk dihet më kur do të hapet përsëri kushtetuta.

Kreu i ASH-së ka komentuar edhe zërat për pakënaqësi brenda partisë që drejton, duke pranuar se ka persona të pakënaqur, por ka mohuar të ketë fraksione apo përcarje më të thella.

Në intervistën për gazetën LAJM, Taravari ka folur edhe për ndryshimet kushtetuese dhe është shprehur optimist se do të sigurohen votat e nevojshme për t’i futur bullgarë në Kushtetutë.

“Në çdo parti çdo herë ka grupe të pakënaqura, por pakënaqësi të theksuara apo fraksione nuk ekzistojnë në ASH, asnjëherë nuk kanë ekzistuar, por kanë ekzistuar çdo herë spekulime se ka përçarje, se ka mosmarrëveshje, por e them me sinqeritetin më të madh se tani për tani nuk kemi ndonjë grupacion serioz, njerëz të pakënaqur ka pasur dhe përsëri ka. Por, ka edhe njerëz të rinj që na bashkangjiten çdo ditë. Ne kemi ditur dhe do të dijmë ta mbajmë balansin brenda partisë”, tha Taravari për Gazetën LAJM.

Intervistën e plotë mund ta ndiqni në videon më poshtë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Radojcic vilat pasuria

Sveçla tregon se për çka do ta shfrytëzojnë vilën e Radojçiqit!

IMG_5648

Publikohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku (VIDEO)

pensionist

Prej nesër fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

bilall kasami

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

iphone dyqan

Sa rroga nevojiten për iPhone 15 në Maqedoni dhe në rajon

market

AUV: Ushqimi që importohet në RMV – i sigurtë!

supermarketet-800x445

Mbyllen edhe 10 markete që nuk kanë zbritur çmimet!

IMG_5646

Policia e Kosovës me dëshmi të reja: ja ku dhe si u përgatit sulmi (VIDEO)

Digital era Romaing

Prej sot roamingu me BE më lirë për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

INFO

NA NDIQ