Taravari: Ahmeti dhe BDI nuk janë të pathyeshëm

ina-online
ina-online

19/10/2023


“Më vjen mirë që atë që kemi thënë për BDI-në për një kohë të gjatë dhe tani po e themi, tashmë e thonë disa parti. Se janë kancer i shoqërisë, se kanë metastaza në të gjitha institucionet, se i gjithë vendi është nën okupimin e njerëzve të BDI-së. ASH është krijuar si antipodi i BDI-së, ne jemi nga ish-ePDSH-ja dhe tradicionalisht kemi qenë opozita dhe partia që duhet ta zëvendësojë BDI-në”.

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, në një intervistë për numrin e fundit të të përjavshmes “Fokus” tregon se ata vendosën të hyjnë në qeveri pasi dështuan disa përpjekje për të formuar një mazhorancë të re, përfshirë edhe operacionin që dështoi për shkak të Kastrio Rexhepit, i cili, thotë Taravari, më parë ka qenë iniciator i mbledhjes së nënshkrimeve.

Kur hynë në qeveri, ai pretendon se i kanë ofruar Alternativës të ndajnë tortën dhe madje të bashkohen në një parti.

Sipas tij, koha i ka konfirmuar qëndrimet e tyre ndaj BDI-së.

“Më vjen mirë kjo që kemi thënë prej kohësh dhe tani po e themi, tashmë e thonë disa parti dhe kjo më gëzon. Se janë kancer i shoqërisë, se kanë metastaza në të gjitha institucionet, se i gjithë vendi është nën okupimin e njerëzve të BDI-së. ASH është krijuar si antipodi i BDI-së, ne jemi nga ish-PDSH-ja dhe tradicionalisht kemi qenë opozita dhe partia që duhet ta zëvendësojë BDI-në”, thotë Taravari.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

3fb9fdb9-5211-407a-a732-9132e4550a33-1392x815

Mexhiti, Kasami dhe Gashi takojnë Islam Aliajn, deputetin shqiptar në Zvicër

Ilire Dauti

Deputetja që zhvillon betejën për shqiptarët pa nënshtetësi

Boban Stefkovski Gazi Baba

LSDM: Kryetarët e VMRO-së marrin 1500 euro rrogë, ndërsa qytetarëve të Gazi Babës u kanë borxhe

moti dimer acar temperatura

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

bujar-osmani-kovacevski-ahmeti

Ky do të jetë kryeministri i parë shqiptar në Maqedoni ?! (FOTO)

tanja fajon

Fajon: Ndryshimet kushtetuese janë të nevojshme që vendi të ecë përpara

Naim Murseli

Naim Murseli hyn në gjykatë fshehurazi nga mediat, çka e pret porositësin e vrasjes së gruas

mjeke

Gjermania po ndryshon sistemin e pushimit mjekësor

Naim Murseli Liridon

Naim Murseli dhe dy të dyshuarit e tjerë për vrasjen e Liridona Ademajt, dalin sot para gjykatës

INFO

NA NDIQ