Taravari për Euronews: Jemi të gatshëm për të ngritur një iniciativë për takim Rama-Kurti në Shkup

Picture of ina-online
ina-online

07/07/2023

Kreu i ASH-së, Arben Taravari në lidhje me ngjarjet e fundit Shqipëri – Kosovë u shpreh se dy kryeministrat duhet të takohen.

“Ne si Aleancë për Shqiptarët dhe shqiptarë të Maqedonisë së Verout e kishim ngritur këtë iniciativë të organizohet në Shkup një takim midis dy kryeministrave”, u shpreh Taravari.

Ai u shpreh i gatshëm që të organizojë takim me dy kryeministrat ku do të bëhej strategji për dy shtetet dhe më pas ajo strategji të ketë impakt në gjithë rajonin.

Sipas Taravarit, mostakimi mes dy kryeministrave nuk është aspak gjë e mirë dhe se kjo shkon në dëm të gjithë shqiptarëve

TË FUNDIT
3 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
4 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
5 orë
Spanja kampione e Evropës
6 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
6 orë
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

ME TE LEXUARA

12 orë
Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?
4 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
19 orë
Kurtishaj: Durrësi është boshatisur nga pushuesit e Kosovës për këtë arsye, ja çka pritet të ndodhë
12 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
3 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

IMG_4365

Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

INFO

NA NDIQ