Taravari për Euronews: Jemi të gatshëm për të ngritur një iniciativë për takim Rama-Kurti në Shkup

ina-online
ina-online

7 Korrik, 2023

Kreu i ASH-së, Arben Taravari në lidhje me ngjarjet e fundit Shqipëri – Kosovë u shpreh se dy kryeministrat duhet të takohen.

“Ne si Aleancë për Shqiptarët dhe shqiptarë të Maqedonisë së Verout e kishim ngritur këtë iniciativë të organizohet në Shkup një takim midis dy kryeministrave”, u shpreh Taravari.

Ai u shpreh i gatshëm që të organizojë takim me dy kryeministrat ku do të bëhej strategji për dy shtetet dhe më pas ajo strategji të ketë impakt në gjithë rajonin.

Sipas Taravarit, mostakimi mes dy kryeministrave nuk është aspak gjë e mirë dhe se kjo shkon në dëm të gjithë shqiptarëve

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

oliver spasovski

Spasovski: Ligji për amnisti nuk zgjidh problemin e burgjeve

shkup

Publikohet lista e vendeve më të sigurta në botë, Maqedonia e Veriut në vendin e 38-të

Radojcic vilat pasuria

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

policia-714x420

MPB: Është arrestuar 23-vjeçari, u kap me 320 litra alkool të padeklaruar

evn-fatura

Është rritur çmimi i energjisë elektrike në RMV, ESHS: Çmimi mesatar është 6.737 denarë për një kilovat orë

qeveria kovacevski4

A ka krizë në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut?!

supermarketet-800x445

Rënie në tregtinë me pakicë me ushqim, pije dhe derivate

0FBDA6C6-3F07-4CF0-9CA6-52FF333FC0D4

Aksident tragjik – humb jetën 18 vjeçari nga Çegrani i Gostivarit

gjobaa

MPB: 563 gjoba për tejkalim të shpejtësisë

INFO

NA NDIQ