Taravari: Fronti opozitar i tanishëm, derivat i BDI-së

INA
INA

10 Gusht, 2023

Kreu i Aleancës për Shqiptarët në “Summer Click” në TV21 tha se fronti opozitar në krye me Lëvizjen Besa, Alternativën dhe Lëvizjen Demokratike të Izet Mexhitit janë derivat i BDI-së. Ai tha se eksponentët politikë nga këta parti kanë qenë në BDI, për dallim nga ASH-ja.

“Këto që janë fronti opozitar tash, janë të gjithë derivat i BDI-së, janë grupe të pakënaqura që në periudha të caktuara janë larguar nga BDI, janë ish-funksionarë të BDI-së, dmth me radhë merrni, me Besa, me Alternativa, me tash edhe Izet Mexhiti, të gjitha janë grupe që dikur kanë qenë në BDI. ASH nuk e ka atë kompleks, asnjëri prej nesh asnjëherë nuk kemi qenë pjesë e BDI-së, kemi qenë opozitar vite me radhë, ose kemi abstenuar në politik, por kurrë nuk kemi qenë funksionarë ose votues të BDI-së”, tha mes tjerash Taravari.

https://www.facebook.com/tv21hd/videos/585990503737940/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Donika Gervalla

Gërvalla pas letrës së Radoiçiqit: Konfirmon që shteti serb është i përfshirë, të sanksionhet regjmimi Vuçiqit

john kirby xhon kirbi

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Radojcic vilat pasuria

Publikohen pamje nga “kështjella” e Radojçiqit, shikoni pasurinë të Pablo Escobarit të Ballkanit! (VIDEO)

azil

Po rritet pakënaqësia e gjermanëve me politikën e migracionit, shikoni sa vota do të fitonte AfD

tome-gashi

Tomë Gashi zbulon se kush e bëri të famshëm Radojçiqin në Kosovë, ja kë përmend!

Edi Rama

​Rama shpjegon kërkesën që KFOR të marrë kontrollin në veri: Reagimet i quan dhimbshme e qesharake

kurti vucic

Kurti: Vuçiq e Radojiçiq si Millosheviqi e Arkani, dëshirojnë ta kthejnë rajonin në vitet 90-ta

Canak

Çanak: Ja pse në Banjskë dështoi skenari sipas yrnekut të viteve ‘90′

Ganimete Musliu Ganja

Ganja kërkon mobilizimin e deputetëve: Mos t’i lejojmë deputetët e Listës Serbe të futen në Kuvendin e Kosovës

INFO

NA NDIQ