Taravari flet për ASh dhe koalicionimin, ja kush merr vendimin?

INA
INA

25/01/2024

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari tha se ai personalisht do të pajtohej me vendimin e Kuvendit Qendror të partisë, nëse si organ më i lartë në parti vendos që ASH të shkojë vetë, bashkë me BDI-në apo LEN në zgjedhje.

“Unë e respektoj vendimin e organeve partiake, kështu që sidoqoftë që të vendose Kuvendi, ashtu do të veprojmë. Nuk është tash, por çdo herë kështu kemi vepruar”, tha Taravari, i pyetur për koalicionimet.(INA)

https://www.facebook.com/watch/?v=396407666083383&t=1

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bilall Kasami

Kasami: Rikonstruimi stadiumit do të fillojë në muajin mars

policia-1-1-1392x766

Humbet ky papagall në Shkup, kush e gjen merr shpërblim prej 1000 euro

Bujar-Osmani2-1-650x400-1

BDI: Bujar Osmani është kandidati i parë i konfirmuar për President të shtetit

vmro

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Kovaçevski, Maqedoninë e kanë shndërruar në Kolumbi

zjarr cair

Dalin pamje nga zjarri në kafenenë “Baron” në Çair të Shkupit

Bojmacaliev

Bojmacaliev: Me letërnjoftim e vjetër do të mund të udhëtohet edhe në Bosnje e Hercegovinë

divorc tradheti

Rajoni i Tetovës: Vitin e kaluar 482, para dhjetë viteve tri herë më pak divorce!

bojan mariciq maricic

Mariçiq: Stevo Pendarovski është kandidati me shanset më të mira për të fituar dhe udhëhequr vendin në drejtim të integrimeve evropiane

policia-714x420

Ndalohet një 34-vjeçar nga Shkupi, po transportonte ilegalisht imigrantë

INFO

NA NDIQ