Taravari për rastin e Ëmblës: Kam pasur takime, askush në shoqëri s’duhet të stigmatizohet

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/02/2022

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari në një deklaratë për media u shpreh se ka pasur takime në lidhje me rastin e Ëmblës, përkatësisht me prindërit e fëmijëve që kanë qenë me Ëmblën.

“Unë s’do të spekuloj, këtu janë disa prindër, këtu është edhe mësuesi i parë i Ëmblës dhe sot dua ballafaqim dhe të sqarohet rasti”, u shpreh Taravari.

Ai u shpreh se askush në shoqëri nuk duhet të stigmatizohet.

Kujtojmë se prindi i Ëmblës javën e kaluar në “Facebook” shkroi se vajza e saj nuk nisi gjysmë vjetorin e dytë për shkak se nxënësit dhe prindërit e tyre bojkotuan mësimin për shkak se ajo ka sindomë doun./Telegrafi/

https://www.facebook.com/TvGlobi/videos/777652656526237/

TË FUNDIT
3 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
3 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
4 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
4 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
7 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

9 orë
Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd
18 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
12 orë
Përurohet shtatorja e 7-vjeçarit, Leutrim Ahmetit të vr’arë nga serbët në Skenderaj
9 orë
Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale
18 orë
Buçkovski: Me Marrëveshjen e Ohrit u bëmë shembull pozitiv për ndërtimin e një shoqërie multietnike
12 orë
Ndryshimet e ligjit për vetëqeverisje lokale: Shumica e re në kërkim të 80 votave
7 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ