Taravari: Periudhë e vështirë për vendin, zgjedhjet të mundshme në vjeshtë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/02/2022

Sekretari i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetar i Komunës së Gostivarit, Arben Tatavari vlerëson se do të pasojë periudhë e vështirë për vendin gjatë muajve të pranverës. Ai vlerëson se zgjedhjet e parakohshme janë të paevitueshme dhe paralajmëron se ato do të mbahen në vjeshtë të këtij viti.

“Periudha e ardhshme do të jetë periudhë e vështirë për Republikën e Maqedonisë. Kemi krizë ekonomike, shëndetësore, krizë energjetike. Të gjitha këto përbëjnë problem për funksionimin e kësaj qeverie dhe ka gjithnjë pakënaqësi që rriten. Mendoj se marsi, prilli, maji do të jenë muaj të vështirë në Maqedoni dhe sipas asaj që e shoh nuk ju ikim dot zgjedhjeve. Ndoshta në qershor, por rëndë atë muaj pasi qeveria i ka 100 ditë pasi nuk mund të votohet anulimi apo lëshimi i parlamentit, kështu që ma merr mendja se do të mbetet në shtator ose tetor të ketë zgjedhje”, deklaroi Arben Taravari, nga ASH.

TË FUNDIT
33 minuta
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite
1 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
3 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën
3 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
4 orë
Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë
8 orë
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë
1 ditë
Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s
3 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
1 ditë
VLEN në Qeveri, Lëvizja BESA me dy ministri
12 orë
106 gjoba në Shkup, shtatë për përdorim të celularit gjatë vozitjes
1 ditë
Stadiumi i Tetovës/Kasami: Vendimi i Qeverisë për ndaljen e punimeve, ‘urdhër’ nga Grubi
7 orë
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!

LEXO MË SHUMË

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

arber ademi

Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Pas dorëheqjes së Kovaçevskit, LSDM-ja fillon përgatitjet për zgjedhjen e liderit të ri

KSHZ-Komisioni

Rivotimi/ VMRO s’ka vendosur për ankesa, Fronti Evropian do të ankohet për procesin e rivotimit në Llërcë

INFO

NA NDIQ