Taravari priti në takim Ambasadorin e Shqipërisë, Fatos Reka

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/01/2023

Kryetari i ASH-së, Arben Taravari sot ka pritur në takim ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në RMV, Fatos Reka dhe zëvendësambasadorin, Refik Golli.

Sipas njoftimit të ASH, Reka dhe Golli fillimisht ia kanë uruar Taravarit zgjedhjen si kryetar i ASH-së, ndërsa kanë diskutuar për zhvillimet aktuale dhe tema me interes.

“Në këtë takim ku isha i shoqëruar nga deputeti Abdulla Saliu dhe shefi i kabinetit Arben Fetai, biseduam rreth takimit të mbrëmshëm në Tiranë dhe ndamë mendime lidhur me zhvillimet rajonale dhe nevojës për hapjen formale të negociatave me BE-në”, u shpreh Taravari.

Në takim është diskutuar edhe për projektet e përbashkëta midis dy shteteve, siç është përfundimi i Korridorit 8 dhe projektet e tjera që do t’i afrojnë dhe zhvillojnë dy vendet.(INA)

TË FUNDIT
5 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
5 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
7 orë
Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!
7 orë
Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)
7 orë
Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

ME TE LEXUARA

20 orë
Kacarkas i mbaron mandati, pasardhësi i saj do të bëhet i ditur në fund të kësaj jave
7 orë
Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!
16 orë
Ndërroi jetë ish-luftëtari i UÇK-së, Vaid Sali
13 orë
VLEN: BDI të reformohet, e jo të bojkotojë
19 orë
Alarm për bomba në 35 shkolla fillore në Greqi

LEXO MË SHUMË

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

albin kurti prishtine

Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!

shkodra

Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

vmro

VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese

INFO

NA NDIQ