Taravari: Rasti në Onkologji është skandaloz, kërkoj të zbardhet rasti

ina-online
ina-online

10 Shtator, 2023

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari në intervistën e tij për “Zërin e Amerikës” rreth rastit të fundit në Klinikën e Onkologjisë u shpreh ky rast është skandaloz.

“Pacientëve u është dhënë placebo dhe nuk u janë dhënë ilaçe, kurse ilaçet janë shitur dikund tjetër. E përgëzoj ministrin i cili është shumë i hapur dhe insistonte që organet e drejtësisë të zbardhin rastin deri në fund. Uroj dhe shpresoj të mos përsëriten raste të tilla”, deklaroi Taravari.

Ai bëri thirrje që nga organet e drejtësisë që të zbardhin rastin dhe të dënojnë kryesit e këtij rast skandaloz dhe të mos përsëritet asnjëherë.

Ndryshe, kryetari i Aleancës për Shqitparvt, Arben Taravari ndodhet për vizitë pune në SHBA në kuadër të Programit për Lidership të Vizitorëve Ndërkombëtarë me ftes nga Departamenti Amerikan i Shtetit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

qumsht-qumesht

Nuk ka qumësht me aflatoksinë nëpër markete, reagon AUV në Maqedoninë e Veriut

Onkologija Onkologjia shkup

Miratohet përbërja e Komisionit Anketues në Kuvend për skandalin në onkologji

orhan murtezani

Murtezani: Pse Krenar Lloga dhe Aleanca vazhdojnë të qëndrojnë si dekor në Qeveri?

nxenesit idrizove shkolla

S’ka zgjidhje për nxënësit shqiptarë të Idrizovës, Stefkovski nuk lëshon pe

driton kuci jusuf zejneli

Rektori i UT-së, Jusuf Zejneli e priti në takim ambasadorin e RMV-së në Norvegji, Driton Kuçi – Shqip

vmro

VMRO-DPMNE: Në Maqedoni shitet qumësht ”kancerogjen”?!

fadil zendeli

Opozita shqiptare kërkon vend në KSHZ/Zendeli: Taravari blen kohë, tërheqë vëmendjen nga dështimet në qeverisje

derivate nafta dizeli benzin

Bie çmimi i benzinës në Maqedoni

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi: Do të prodhojmë rrymë elektrike dhe për rajonin

INFO

NA NDIQ