Taravari takohet me Kovaçevskin, ja çka biseduan

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/02/2023

Kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari sot ka pritur në takim kryeministrin e RMV-së, Dimitar Kovaçevski.

“Në takim folëm për gjendjen politike në të cilën gjendet vendi dhe stabilizimin e komunave në mënyrë që ato të kryejnë me sukses përgjegjësitë e tyre ligjore dhe të ofrojnë shërbime cilësore për qytetarët.

Në këtë drejtim, qendrimi ynë i përbashkët ishte se Qeveria duhet të ndërtojë një sistem objektiv, të drejtë, transparent dhe të qëndrueshëm për barazi financiare të komunave, si dhe investime dhe projekte te perbashkëta kapitale për Gostivarin në të ardhmen.

Së bashku me kryministrin, morëm pjesë në dhurimin e çelësave për 45 banesa sociale për po aq familje me rrezik social nga Gostivari. Së shpejti do të dhurohen edhe 25 banesa të tjera për kategori të ndryshme sociale.

Me këtë rast theksova se të gjitha projektet që realizohen janë të rëndësishme për qytetarët tanë, por projektet për kategoritë sociale janë më të veçanta për mua dhe gjithmonë e them që sado të bëjmë për këta njerëz, përsëri është pak.

Urime familjeve, t’i gëzojnë banesat e tyre vetëm për gëzime e momente të mira!”, ka shkruar Taravari. INA

TË FUNDIT
1 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
2 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut
7 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
9 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
10 orë
Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

ME TE LEXUARA

1 ditë
Policia e Maqedonisë jep detaje për arrestimin e Feros
1 ditë
Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë
1 ditë
Si po zhvillohen bisedimet për Qeverinë, flet zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së
1 ditë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
1 ditë
Osmani: Mosrespektimi i vullnetit kthen “shumicën” para Marrëveshjes së Ohrit!
1 ditë
VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e "kulaçit" qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve
1 ditë
BE: Nuk ka plan B për Maqedoninë, gjashtë muajt e ardhshëm janë vendimtare për Ndryshimet Kushtetuese…
1 ditë
Policia e Maqedonisë thotë se e arrestoi, Fero duke shijuar kafe në Shkup

LEXO MË SHUMË

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

banka sportel

Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

vmro vlen negociata

VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e “kulaçit” qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

INFO

NA NDIQ