Taravari takoi Ballën, pritet të takohet me Ramën

INA
INA

18/01/2024

Lideri i ASH-së Arben Taravari së bashku me nënkryetaren e Aleancës për Shqiptarët, znj. Bujare Abazi, u pritën sot në takim nga z. Taulant Balla, ministër i Punëve të Brendshme i Republikës së Shqipërisë informonTetovasot.

Kreu i ASH-së tha se është bashkëbiseduar për sfidat e vendeve tona në rrugën eurointegruese, si dhe për domosdonë e intesifikimit të bashkëpunimit dypalësh midis dy shteteve tona.

“Theksova se pas përmbylljes së susksesshme të skriningut, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, tanimë duhet të fillojnë me hapjen formale të negociatave me BE-në. Vendet tona e meritojnë këtë falë sakrificave dhe përkushtimit të deritanishëm në këtë rrugëtim.
“tha Taravari

Z. Balla vlerësoi lartë rolin e Aleancës për Shqiptarët, e cila në momentet më vendimtare ka treguar pjekuri politike për ruajtjen e kursit pro-perëndimor të vendit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ziadin sela

Sela për Kurtin: I kam dalë borxh!/ Kam dhënë kontribut modest që ai të jetë sot kryeministër

Screenshot_2024-02-29-20-47-04-453_com.facebook.katana-edit

Dr. Ilir Vela i bashkangjitet Aleancës për Shqiptarët

tv-media-radiodifuzion

Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

zgjedhje maqedoni

Partitë për zgjedhje do të reklamohen në 249 portale, 37 televizione dhe 35 radio

asdren shkupi besa

Kasami prezanton aderimin e radhës në BESA

instituti-arben-xhaferi

(VIDEO) Instituti “Arben Xhaferi” instalon barometrin e përfaqësimit të drejtë

ahmeti zaev kovacevski

BDI a e mashtroi LSDM-në për “Frontin Europian”? (VIDEO)

talat xhaferi edi rama

Xhaferi: Plani i rritjes kyçe për anëtarësimin e përshpejtuar në BE

kovacevski

Kovaçevski premton rroga minimale nga 600 euro dhe rroga mesatare nga 1000 euro

INFO

NA NDIQ