Taravari takon prindërit e Ëmblës: Për këto fëmijë duhet të kujdesemi më shumë se sa për fëmijët tonë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/02/2022

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari gjatë ditës së sotme takoi të atin e Ëmblës për të zgjidhur problemin që u bë publik gjatë ditës së djeshme.

Sipas Taravarit, kjo ngjarje është një alarm i mirë për vetëdijesimin dhe ndërgjegjësimin e të gjithë qytetarëve ndaj këtyre fëmijëve.

“Këto fëmijë janë dhuratë nga Zoti dhe duhet të kujdesim për ata më shumë se sa për vetveten dhe më shumë se sa për vetveten tonë’, u shpreh Taravari.

Kujtojmë se gjatë ditës së djeshme u raportua se në një shkollë të Gostivarit, prindërit e fëmijëve kishin nënshkruar peticion kundër një fëmije me “Down Syndrome”.

TË FUNDIT
4 minuta
Pas debaklit në Kombet e Bashkuara, Vuçiq mbështillet me flamurin e Serbisë
13 minuta
Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar
28 minuta
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
1 orë
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite
2 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

ME TE LEXUARA

1 ditë
Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë
8 orë
Debatet për legjitimitet janë të sforcuara, vetëm tregojnë se Fronti Europian me çdo kusht ka qejf të jetë në Qeveri!
2 ditë
Mbi 1,400 akademikë izraelitë kërkojnë përfundimin e luftës në Gaza
1 ditë
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6
2 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
1 ditë
Banorët e Likovës fillojnë me paraqitjen e dëmeve bujqësore pas reshjeve të djeshme

LEXO MË SHUMË

vucic

Pas debaklit në Kombet e Bashkuara, Vuçiq mbështillet me flamurin e Serbisë

Arben Taravari3

Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar

izet mexhiti

Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

INFO

NA NDIQ