Taravari u takua me drejtorin rezident të NDI-së, Robert Skot Hislet (FOTO)

INA
INA

17/11/2023

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, priti në takim drejtorin rezident të Institutit Nacional Demokratik (NDI), Robert Skot Hislet.Në takim u bisedua për bashkëpunimin, mbështetjen, por edhe mundësinë për të ndarë përvojat e ndërsjella para zgjedhjeve të ardhshme parlamentare, si dhe tema të ngjashme.

“Gjatë takimit folëm për programin e Institutit Demokratik Nacional (NDI) ‘Fito me integritet’, i cili synon të mbështesë partitë në përzgjedhjen e kandidatëve në bazë të meritës, trajnimin e tyre, demokracinë e brendshme partiake, përfshirjen e grave dhe të rinjve në politikëbërje dhe transparencën financiare”, nënvizoi kryetari Taravari pas takimit.

Ai ka falënderuar drejtorin Hislet, që NDI-në deri më tani ka bashkëpunuar shkëlqyeshëm dhe ka përkrahur vazhdimisht projekte të ndryshme që janë zhvilluar edhe në komunën e Gostivarit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_6886

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, ndërroi jetë vajza e ish-ministrit shqiptar

Spitali_tetove-780x470-2

Ndalohet një punonjëse në Spitalin e Tetovës, ka inçizuar pacientë në mënyrë të paautorizuar

fatmir-besimi2

Besimi: Përmbushja e marrëveshjes për kryeministër shqiptar është investim në një të ardhme të përbashkët

Fatmir Besimi

A do të bëhet edhe kryeministër, ja çka thotë Besimi?

komisioni-antikorrupsion

Është përzgjedhur përbërja e Komisionit Antikorrupsion, pritet votimi në Kuvend

vangjel

Aksidenti i rëndë në Tetovë, humb jetën vajza e ish-deputetit

Bilall Kasami

Patundshmëri në emër të prindërve dhe ar në emër të bashkëshortes – kjo është pasuria e Bilall Kasamit

Blinken

Sekretari amerikan Blinken pasdite vjen në Shkup

Biljana-Ivanovska-780x439-1

Ivanovska: Më shqetëson fakti që shumë persona eksponentë politikë duan të jenë anëtarë të Komisionit për Antikorrupsion

INFO

NA NDIQ