Taravari viziton Elifin, merr përsipër shpenzimet për shërimin e saj

ina-online
ina-online

08/10/2023

Pas kërkesës publike për ndihmë nëpër media të ndryshme nga një familje gostivarase, vajza e të cilëve Elif Beqiri vuan nga paraliza cerebrale, i menjëhershëm ka qenë reagimi i autoriteteve pranë komunës së Gostivarit.

Sot kryetari i komunës së Gostivarit së bashku me drejtoreshën e Depratamentit për mbrojtje sociale, Afërdita Hamza, vizituan këtë familje ku morën përsipër të gjitha shpenzimet për shërimin e saj, regullimin e statusit të banimit të tyre, si dhe asestencë për kompletimin e dokumentave shëndetsore të kësaj vogëlusheje.

“Sot vizituam Elifin e vogël, e cila vuan nga paraliza cerebrale dhe ka nevojë për ndihmën tonë.

Krahas mbështetjes morale për këtë vogëlushe, Komuna e Gostivarit, respektivisht Sektori për mbrojtje sociale, mori përsipër të gjitha shpenzimet e udhëtimit, trajtimit të saj si dhe asistencë deri në rregullimin e dokumentave shëndetësore për shërimin e saj i cili do të vijojë në Shkup. Do të sigurojmë përkohësisht edhe çështjen e banimit, pasi familja e Elifit nuk ka mundësi financiare t’i përballojë të gjitha shpenzimet.

Urojm përzemërsisht përmirsimin e gjendjes shëndetësore të kësaj vogëlusheje!”- shkruan Aferdita Hamza në facebook

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Talat Xhaferi 2

Talat Xhaferi: Detyrën e kryeministrit do ta kryej me shumë përgjegjësi!

bdi

Kryesia qendrore ia delegon kompetencat, Ali Ahmeti do të vendos për koalicionet parazgjedhore

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

grabitja

Arrestohet shkupjani që grabiti një barnatore në Shkup

INFO

NA NDIQ