Tare flet për të ardhmen e tij

Picture of ina-online
ina-online

01/06/2024

Ish-drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare në një intervistë të fundit për “sportMediaset”, shprehet se në sezonin e ardhshme pret një Serie A më të luftuar, si pasojë e ndryshimeve që pritet të pësojë Juventusi e Milani në stol, por edhe prej rikthimit në detyrë të Antonio Contes që është shumë pranë Napolit. Ndër të tjera, Tare e pranon se i mungon një projekt ndërsa shtoi se e ka shijuar këtë periudhë pa impenjime.

“Mendoj se do të jetë një Serie A shumë më interesante me rikthimin e Contes në pankinë, ai është një trajner fitues. Pastaj është Interi i Inzaghit, Juventusi i Mottas dhe të shohim çfarë zgjedhje do të bëj Milani. Pres një kampionat shumë më të hapur se ky i fundit ku dominoi Inter.

Sa më mungon futbolli? E kam shijuar këtë vit pa impenjime, ndonjëherë duhet të shkëputesh për të kuptuar më shumë dinamikat. Pastaj nuk ka diskutime që më mungon fusha, më mungon mbi të gjitha një projekt që të më entuziazmojë, vetëm në këtë formë do të rikthehesha menjëherë”, u shpreh Tare./Supersport/

TË FUNDIT
2 ditë
Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari
3 javë
Tare flet për të ardhmen e tij
4 javë
Siljanovska nga Vatikani: Nuk do të takohem me presidentin e Bullgarisë
4 javë
KSHZ shpalli rezultatet e para nga rivotimet, ja si u votua në njësitë 5 dhe 6
1 muaj
Humbni peshë duke ngrënë dardha

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

igli

Tare flet për të ardhmen e tij

gordana-siljanovska-1392x899

Siljanovska nga Vatikani: Nuk do të takohem me presidentin e Bullgarisë

KSHZ

KSHZ shpalli rezultatet e para nga rivotimet, ja si u votua në njësitë 5 dhe 6

dardha

Humbni peshë duke ngrënë dardha

Kiara tito

Kiara e mbajti 9 muaj në bark, por duket se Luna Mari është kryekëput si babi Luizi! (Foto)

Polici-a-2-750x430

Ky është i riu nga Tetova që vdiq sot duke bërë dush (FOTO)

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

Përbërja e re parlamentare do të ketë 30 deputetë shqiptarë

arben taravari

Taravari: Nesër zbulojmë programin e VLEN-it, pika e parë – rruga evropiane

INFO

NA NDIQ