Tare: Nuk habitem me atë që shkruhet

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/02/2023

Drejtori sportiv i Lacios, Igli Tare theksoi edhe njëherë se Milinkoviq-Saviq është pranë rinovimit me bardhekaltërit dhe se zërat e merkatos që e shohin larg kryeqytetit nuk janë të vërtetë.

Drejtori shqiptar u shpreh se ai asnjëherë nuk i lexon lajmet në lidhje me merkaton pasi e di shumë mirë se aty në pjesën më të madhe shkruhen të pavërteta.

“Nuk habitem më me ato që shkruhen për Milinkoviq, është zhurma e zakonshme.

Savicq me skuadrën deri në qershor?

Mua nuk më bën fare përshtypje sepse e di si është në të vërtetë situata dhe gjithçka do të zgjidhet në momentin e duhur.

Aspekti pozitiv është se unë nuk lexoj kurrë në lidhje me merkaton, unë jam i qetë.

Kam besim se Milinkoviq do të qëndrojë në skuadër. Afrimi i Pellegrinit?

Sarri kishte nevojë dhe bëmë maksimumin për të transferuar të duhurin, është një djalosh i ri dhe e rëndësishme është që i do ngjyrat e ekipit tonë”, u shpreh Tare.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xavi

​Xavi kapet sërish me arbitrat: E panë të gjithë, është turp

Bellingam Real Barca

Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës

struga trim lum

Fiton Struga, Shkëndija humb, Shkupi vetëm barazim

griezman

Atletico blindon liderin e skuadrës, drejt rinovimit me sulmuesin

de jong

Lëndimi i tretë në të njëjtin vend, De Jong nuk do të luajë këtë sezon me Barcelonën

Bernardo Silva 2

Real Madrid ndërhyn në merkaton e Barçës, madrilenët tentojën lojtarin e Cityt

anceloti

Ancelotti flet për golin e papranuar të Yamal dhe penalltinë e Vazquez

fc shkupi

FC Shkupi shkarkon trajnerin Mladen Zhizhoviq! Kush do ta drejtoj ekipin shkupjan

futboll

KF Besa vetëm një pikë larg inkuadrimit në Ligën e Parë

INFO

NA NDIQ