Me flamurin e Serbisë i mbuloi targat e Tetovës dhe vozitej me veturë, policia e dënoi shoferin (FOTO)

Picture of ina-online
ina-online

31/08/2023

Policia e ka gjobitur sot personin i cili ka një kohë që vozitej nëpër Tetovë me një pjesë të targave të mbuluara me flamurin serb, konkretisht të mbuluar në pjesën ku shënohet shkurtesa e emrit të shtetit (NMK).

Këtë veturë gazetari i Portalby.mk disa herë e ka parë të qarkullojë nëpër Tetovë.

Nga Sektori për Punë të Brendshme Tetovë, njoftuan për Portalb.mk se pjesëtarët e policisë të SPB Tetovë, sot rreth orës 12.30 në rrugën “Iliria” në Tetovë kanë ndaluar veturën Mercedes me targa të Tetovës të cilën e ka drejtuar personi S.K.(59) nga fshati Zhilcë e Tetovës, ku gjatë kontrollit të kryer është konstatuar kundërvajtje në trafik e dënueshme sipas nenit 36 alinea 5 ,,Dëmtim, mbulim apo vendosje të shenjave të ndryshme ose afisheve në targat e regjistrimit të automjetit”.

Për këtë nga Policia thanë se për janë marrë masa adekuate.

“Është përgatitur parashtresë përkatëse, gjobë në vlerë prej 100 euro në kundërvlerë të denarit”, thanë nga SPB Tetovë.
Përndryshe, në Tetovë më 11 gush gjatë manifestimit në qendër të Tetovës si rezultat i vizitës së kryeministrit të Kosovës, një qytetar valëviti flamurin e Shqipërisë së Madhe. Për këtë qytetar, MPB-ja po mbledh informacione. Ndërkaq, rasti nuk u la pa u komentuar as nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq./Portalb.mk

TË FUNDIT
24 minuta
Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë
26 minuta
Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit
27 minuta
Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh
40 minuta
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN
1 orë
BDI në “lucidum intervallum”

ME TE LEXUARA

1 ditë
VLEN: BDI dhe satelitët e saj vazhdojnë të shpifin
40 minuta
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN
1 ditë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
6 orë
Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik
1 ditë
Mexhiti fton mërgimtarët në takim në Çarshinë e Shkupit
27 minuta
Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh
1 ditë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
6 orë
Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji (FOTO)

LEXO MË SHUMË

MPB-policia-maqedonise

Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë

naim bajrami

Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit

cavkov te denuarit 27 prilli

Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh

vlen komisioni

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

naser-pajaziti

BDI në “lucidum intervallum”

cavkov te denuarit 27 prilli

Çavkov del nga burgu

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

INFO

NA NDIQ