Targat, Spasovski: Do të marrim vendimin më të mirë për qytetarët

Iliria News Agency
Iliria News Agency

29 Mars, 2023

Ministri për Punë të Brendshme, Oliver Spasovski, në lidhje me ndërrimin e targave të vjetra të makinave deklaroi se MPB-ja po shqyrton opsionin më të mirë për qytetarët. Me këtë rast ai nuk përjashton mundësinë e vendosjes së stikersave.

“Si MPB besojmë se një nga zgjidhjet është vendosja e stikersave. Me afishe praktikisht nuk ka kosto ose e njëjta është e ulët, që të përmbushet ai moment ligjor”, tha ministri Spasovski.
Ai theksoi se janë tre kategori të automjeteve të qytetarëve, që posedojnë automjete të tilla.

“Kemi targa me tre numra që janë shumë të vjetra, të cilat nuk kanë ndryshuar fare, kemi rreth 220-230.000 që janë praktikisht me MK dhe targa të reja me katër numra që duhen ndërruar”, theksoi Spasovski.
Spasovski theksoi se për MPB-në qëllimi është të bëhet zgjidhja më e mirë.

“Për ne është e rëndësishme të sjellim zgjidhjen më të mirë për qytetarët dhe të lëmë një mundësi opsionale, nëse qytetari dëshiron të ndryshojë targën, ose nëse dëshiron të vendosë ngjitëse. Kjo do të ishte një nga zgjidhjet e mundshme. Pres që së shpejti ta përcaktojmë dhe ta bëjmë publike për opinionin”, deklaroi Oliver Spasovski, ministër i Brendshëm.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

serbet smigic sulm veri polici zvecan kfor

Priten tensione në Bosnjë dhe Mal të Zi/ alarmon profesori, doli në shesh skenari i Vuçiqit!

vucic

“Vuçiq ik”, pamje nga protesta masive në Beograd kundër regjimit

sali-berisha

Berisha: Përse prej tre ditësh Rama i përvishet Albin Kurtit!

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

Screenshot_2023-06-03-18-00-33-680-edit_com.android.chrome

Sveçla: Përpjekjet për destabilizimin e Kosovës nuk kalojnë, Serbia e Rusia nuk kalojnë

Rama-kurti

Rama falënderon BE-në që po i bën presion Kosovës për zgjidhjen e situatës në veri

IMG_1833

Doli i veshur me bluzë të NATO-s, Gashi reagon ndaj Haradinajt – e kritikon ashpër në këtë pjesë

INFO

NA NDIQ