Tarifa e lirë e rrymës nga 1 dhjetori, ja oraret e ditës dhe të natës

Picture of ina-online
ina-online

05/10/2023

Sipas Komisionit Rregullator për Energjetikë (KRRE), tarifa e lirë e energjisë elektrike nga 1 dhjetori nga ora 13:00 deri në 15:00 – tarifa e natës mbetet nga ora 22:00 deri në 07:00

Sipas informacioneve nga Elektrodistribucioni, fillimisht 170.000 njehsorë dixhitalë do të përfitojnë menjëherë tarifën e lirë nga 1 dhjetori, ndërsa 650 mijë njehësorët pritet të rregullohen manualisht dhe se konfigurimi i tyre do të përfundojnë disa ditë pas 1 dhjetorit.

Kompania paraprakisht u ka bërë apel qytetarëve që të jenë në dispozicion matësat e tyre në mënyrë që ata të kryejnë punën.

Tarifa e lirë ditore u hoq më shumë se një vit më parë, si pasojë e krizës energjetike, kur edhe TVSH-ja e energjisë elektrike është rritur në 18 për qind.(INA)

TË FUNDIT
8 minuta
Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim
39 minuta
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
46 minuta
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet
1 orë
“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup
2 orë
MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

ME TE LEXUARA

19 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
1 ditë
Shpërthen zjarr në një deponi në Shkup, digjen guma
5 orë
SHBA dhe Franca, thirrje qeverisë së re në Shkup të respektojë obligimet ndërkombëtare
1 ditë
Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit
46 minuta
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

LEXO MË SHUMË

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

IMG_2950

Tani mjekësinë mund ta kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së

shkolla-nxenes-780x439-1

Në Kumanovë në maj janë regjistruar mbi 900 nxënës në klasën e parë

begaj gashi

Begaj takohet me Afrim Gashin: Rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla

INFO

NA NDIQ