Tarifa e lirë nga 1 dhjetori në Maqedoni, ja në cilët orare

ina-online
ina-online

26/11/2023

Komisioni Rregullator për Energji (KRRE) ka bërë të ditur se nga fillimi i muajit tjetër do të nis aplikimi i tarifës së lirë për konsumatorët.

Tarifa ditore më e lirë fillon nga 1 dhjetori 2023 në periudhën nga ora 13:00 deri në orën 15:00, por edhe nga ora 22:00 deri në 07:00 të mëngjesit, por tarifa e lirë do të jetë gjatë të dielave tërë ditën.

“Me futjen e tarifës së lirë ditore, amvisëritë do të kenë në dispozicion gjithsej 11 orë energji elektrike të lirë gjatë një dite e nate nga e hëna në të shtunë dhe 24 orë të dielën. Pas analizave të bëra, KRRE vlerësoi se janë krijuar kushtet që amvisëritë të shfrytëzojnë orët shtesë në të cilat kompensimi për energjinë e konsumuar do të llogaritet me çmim të lirë”, theksoi kryetari i KRRE, Marko Bislimovski. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arber ademi

Ademi: Vazhdojmë me mbështetjen e të gjitha Universiteteve në vend!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

arben taravari kumanove

Sot në Gostivar konventa e promovimit të kandidatit presidencial, Arben Taravari

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

INFO

NA NDIQ