Taseva: Prokurorin publik askush nuk e njeh

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/03/2023

Sipas ish-kryetares së Transparency International – Macedonia, Slagjana Taseva ka disa aktivite në lidhje me luftimin e korrupsionit, por kjo është e pamjaftueshme.

“Dallimi midis atëherë dhe tash është se atëher kishte përkrahje nga qeveria. Komisioni Anti-korrupsion dhe nismat kishin realizim të mëtejmë përmes shkarkimit të drejtorëve, ndryshimit të vendimeve qeveitare. Pa aktivitete nuk ka luftim kundër korrupsionit”, u shpreh Taseva.

Ajo në emisionin “Studio 10” në TV 24 theksoi se problem përbën fakti që nuk i zbardhim çështjet deri në fund.

“Do ta përmend vetëm rastin me akademinë për gjykatës dhe prokurorë publikë. Cilin integritet e kanë ata persona. Kemi një prokuror publik të cilin nuk e njeh askush. Kemi shumë veprime korruptive që mbështeten nga gjitha palët”, u shpreh ndër tjerash ajo.

TË FUNDIT
28 minuta
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
32 minuta
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
51 minuta
Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë
53 minuta
Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme
54 minuta
Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale

ME TE LEXUARA

21 orë
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor
51 minuta
Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë
1 ditë
Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!
17 orë
Vëllai i Biden, Frank tregon arsyet se pse presidenti amerikan hoqi dorë nga kandidatura e zgjedhjeve të 2024-së
23 orë
Taravari: Deri në fund të vitit nuk do të ketë rritje të pagave në shëndetësi
3 orë
Stërvitjet e grupeve terroriste, Maqedonci: Shqetësuese, por jemi të përgatitur t’i përgjigjemi çdo kërcënimi
21 orë
Çavkov del nga burgu
32 minuta
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
1 ditë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona

LEXO MË SHUMË

IMG_4633

Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal

Adnan Azizi

Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!

blerim-bexheti

Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë

blerim bexheti

Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme

pasaporta dokumente personale

Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale

qeveria-serbe-vucic

Opozita serbe – qeverisë së Vuçiqit: Vendosni sanksione kundër Rusisë, njihni Kosovën shtet

Onkologija Onkologjia shkup

Në Klinikën e Onkologjisë në Shkup është vendosur puna me dy turne në spitalin ditor

zeqirija ibrahimi

Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!

arben taravari

Taravari: BDI kurrë më s’do t’i fitojë zgjedhjet

INFO

NA NDIQ