Tateshi: Bekim Sali, ministër i shëndetësisë në periudhë shumë problematike (Video)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/01/2022

Bekim Tateshi nga departamenti i Shendëstësisë në ASH, ka pritje të ulta nga ministri i ri i Shëndetësisë, Bekim Sali, pasi vlerëson se në këtë pozitë vjen në një periudhë shumë të rëndë për të bërë ndryshime, shkruan gazeta LAJM.

“Kolgeun Bekim Sali e kam edhe mik, njihemi më shumë se 10 vjet. Mendoj se kapacitetet e Bekim Salit ju do t’i shihni por dyshoj në atë se është në periudhë shumë të rëndë dhe se kjo problematikë kërkon një ekip të gjërë, profesionistësh që do t’i bëjnë ballë kësaj sfide sepse pritet që të jetë një periudhë “Kovid Off” kur mendohet të fitohet pandemia edhe pse kurgjë nuk është e sigurtë se mund të paraqiten edhe forma tjera. Ne ishim bashkë edhe gjatë kampanjës zgjedhore dhe komisionet e Aleancës dhe Alternativës krijuan një bazë të mirë shëndetësore. Ne atyre ju dëshirojmë suksese, por ne do të mbajmë qëndrimet tona, do të kritikojmë dhe do të japim ide ashtu siç kemi bërë gjithë kohën”, tha Tateshi./Gazeta LAJM

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Klinika-Infektive-Shkup

Komisioni për sëmundje infektive do të mbajë mbledhje, 123 raste të kollës së mirë në Shkup

moti-1

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

bislimi-petkovic-lajcak

Lajçak sot në Prishtinë, takon Bislimin për zbatimin e Marrëveshjes Bazike

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

INFO

NA NDIQ