Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite

Picture of INA
INA

22/05/2024

Taulant Seferi po kalon një sezon fantastik me klubin e tij Bani Yas, teksa ka shënuar përsëri ne ndeshjen që këta të fundit po luajnë kundër Shabab Al-Ahli Dubai, takim i vlefshëm për javën e 23-të të kampionatit së Emirateve të Bashkuara Arabe.

Sulmuesi i kombëtares së Shqipërisë, arriti të shënonte në minutën e 14-të duke i dhënë avantazhin e përkohshëm ekipit të tij. Ky ishte goli i 11 sezonal për Seferin në kampionat, duke bërë të mundur që të garojë edhe për “Këpucën e Artë”, me vetëm 5 gola më pak se Khiribin që gjendet në krye të renditjes së golashënuesve.

TË FUNDIT
52 minuta
Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C
53 minuta
Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D
3 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
5 orë
Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”
5 orë
Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

ME TE LEXUARA

1 ditë
VIDEO/ Momente trishtimi, ja si reaguan lojtarët shqiptarë pas përfundimit të ndeshjes me Spanjën
14 orë
Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024
2 ditë
Kroaci–Itali luhet për gjithçka
52 minuta
Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C
1 ditë
Rama: “Largohemi nga Europiani me kokën lart”
14 orë
Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave
2 ditë
Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!
24 orë
Sylvinho: Ishim në grupin e “vdekjes” por largohemi nga Europiani me kokën lart, të provojmë emocionet e Botërorit

LEXO MË SHUMË

GQ8bv_LXUAA0z6y_sd

Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C

-900-0-1719338220xcover-2-869

Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024

51e6cfb2-db42-4f5b-908a-6e30392d1032-600x360

Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”

sylvinjo silvinjo

Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

kombetarja

Kombëtarja e Shqipërisë niset drejt Tiranës, arrijnë në Rinas në orën 15:00

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

INFO

NA NDIQ