Taulant Xhaka dënohet me dy ndeshje moslojë, për këtë ndërhyrje të stilit “kung-fu” (FOTO)

ina-online
ina-online

11/12/2023

Ylli i Basel, Taulant Xhaka, është dënuar me dy ndeshje për goditjen e tij në stilin “kung fu” kundër sulmuesit të GC, Bradley Fink.

Xhaka do të mungoi në ndeshjen e fundit për këtë vit, atë ndaj Luzern dhe sfidën e parë të vitit 2024, ndaj Zurich.

Ndonëse është kartoni i parë i kuq që merr këtë sezon, ai tashmë ka humbur tre ndeshje për shkak të një pezullimi.

May be an image of 1 person, playing soccer, playing football, cleats and text

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

INFO

NA NDIQ