“Të bëhet një Shqipëri”! Kasami nga Stambolli kërkon bashkimin e gjithë shqiptarëve

INA
INA

11/03/2024

Kryetari i komunës së Tetovës, njëherësh edhe drejtues i Lëvizjes BESA, ka marrë pjesë në manifestimin “Epopeja e UÇK-së”, që u organizuar nga shqiptarët e Stambollit për të kujtuar komandantin legjendar Adem Jashari dhe familjen e tij, të cilët u sakrifikuan për lirinë e Kosovës.

Në këtë manifestim, ku morën pjesë edhe ministri i brendshëm i Kosovës Xhelal Sveçla dhe Lulzim Jashari djali i komandantit legjendar Adem Jasharit, Kasami tha se të gjithë shqiptarët duhet të bashkohen me Shqipërinë.

“Kosova nuk ka kuptim në vetëvete nëse nuk është qëllimi final që të jetë një Shqipëri dhe bashkë me Shqipërinë të behemi tok të gjithë bashkë. Prandaj themeli i famijes Jashari, njëherit është themel i mbarë shqiptarisë, por edhe themel për dinjitetin njerëzor në gjithë globin dhe shembull për gjithë botën se si luftohet për liri, për drejtësi dhe si luftohet për dinjitetin njerëzor”, shpreh Kasami në fjalimin e tij të mbajtur para shqiptarëve në Stamboll, shkruan gazeta LAJM.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rijad shaqiri hysni shaqiri

Rijad Shaqiri: Unë me mburrje e them se jam biri i Hysni Shaqirit

vlen llogo

VLEN: Bujar Osmani është supermjeshtri i korrupsionit në këtë shtet

mpj22-696x385

Maqedonia e Veriut formon shtab krize për evakuimin e shtetasve nga Lindja e Mesme

mesuesi

Vdiq pishtari i arsimit, mësuesi nga Sllupçani, Qemal Iseni

arberesha kryeziu

Deputetja e VV-së, Hyseni: Bujar Osmani përfaqësues i “Ballkanit të Hapur”, Arben Taravari i rreshtuar përkrah Kosovës

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Mjekët specialistë privatë në RMV nga sot në grevë të përgjithshme

shkupi

Turistët nga Turqia dominojnë për turizëm në Maqedoninë e Veriut

Mickoski vmro platforma

Mickoski: Kohët kur Reçica mund të shantazhonte dhe të diktonte kushte kanë ikur

hotel mijallkov oher

Kompania e Mijallkovit filloi me ndërtimin e një hoteli luksoz në Ohër, reagon “02 Iniciativa”

INFO

NA NDIQ