Të burgosurit në Idrizovë rrahen brutalisht nga Njësia Speciale (FOTO)

INA
INA

28/10/2023

Familjarët e të burgosurve në burgun e Idrizovës, kanë dërguar fotografi në redaksinë e Alsat, duke treguar se të afërmit e tyre janë rrahur brutalisht nga Njësia Speciale e Policisë së RMV-së.

Në pamjet që ka redaksia e Alsat, shihen lëndime të rënda tek të burgosurit, gjak gjithandej dhe po ashtu shihet se të burgosurit kanë edhe fraktura.

Këto lëndime, sipas familjarëve, janë shkaktuar kur Njësia Speciale ka hyrë në burgun e Idrizovës për një kontroll.

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

muamer

Racizmi i prindërve maqedon ndaj nxënësve shqiptarë

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

evn-fatura

A do të shtrenjtohet rryma pas 1 janarit

david geer gir dimitar kovacevski

Kovaçevski-Geer: Plani i Rritjes së BE-së për Ballkanin Perëndimor është inkurajues për qytetarët tanë

INFO

NA NDIQ