Të hënën më 23 janar fillon gjysmëvjetori i dytë, nxënësit u kthehen shkollave

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/01/2023

Nxënësit të hënën duhet t’i kthehen bankave shkollore pas një pushimi të vazhduar dimëror.

Ministria e Arsimit njofton se viti shkollor do të vazhdojë më 23 janar. Me vendim të Qeverisë, fillimi i gjysmmëvjetorit të dytë vazhdon më 23 janar e jo më 18 janar. Ky vendim ishte përshkak shëndetit të fëmijëve dhe kursimit të energjisë elektrike.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ