“Të kaltërit” prezantojnë fanellën e Euro 2024! (FOTO)

INA
INA

15/03/2024

Italia është rivali i parë i Shqipërisë, “të kaltërit” prezantojnë fanellën e Euro 2024!

Italia është rivali i parë i Shqipërisë në Euro 2024. Luftëtarët e Sylvinho do të nisin aventurën e tyre emocionuese në Gjermani 2024 pikërisht përballë kampionëve në fuqi të Europës.Sfida është e programuar për datën 15 qershor, në orën 21:00 dhe në stadiumin “Signal Iduna Park” të Dortmund, dhe kombëtarja italiane ka prezantuar ditën e enjte fanellat me të cilat do të garojnë në Europian.

Shorti ka përcaktuar që ndeshja të jetë Itali-Shqipëri dhe kështu djemtë e Spallettit do të futen në fushë me fanellën e kaltër kundër Shqipërisë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

INFO

NA NDIQ