Të nderohet më shumë diaspora shqiptare!

ina-online
ina-online

28/09/2023

shkruan Dashnim Hebibi

Në periudhën 15 qershor-15 shtator, Kosovën e kanë vizituar 250.000 bashkatdhetarë dhe kanë shpenzuar 750 milionë euro, kjo u bë e ditur nga Aleanca Kosovare e Bizneseve (AKB), që ditë më parë kishte mbajtur konferencë për medie me temën: “Kontributi ekonomik i Diasporës Kosovare, Vera 2023”.

Kjo është infuzioni më i madh i dhënë ekonomisë. Perendia e bekoftë diasporën tonë! Le të lehin sa të munden disa tipa, që po e përgojojnë për të keq mërgatën tonë! Diaspora ishte dhe do të mbetet imazhi më i mirë i shqiptarëve.

*postim në facebook

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Mendenez

“NYPost”: Në dosjen kundër senatorit Bob Menendez përfshihet edhe një biznesmen shqiptar

Karta blu BE

Çfarë duhet të dini për Kartën blu të BE-së

Hitler

Shkatërroni Jugosllavinë sa më shpejt, çka shkruhet në Direktivën e Hitlerit të bleu Serbia

Screenshot_2023-12-01-08-59-16-459_com.facebook.katana-edit

Mbi gjysëm shekulli në Amerikë / Familja Rexhepi kthehet në Çegran për ti shkolluar fëmijët në vendlindje

greqi policia

Ekzekutohet shqiptari në Greqi

mira-murati

Mira Murati mes 25 grave më me ndikim në botë, sipas Financial Times

reshat ameti

Piktori Reshat Ameti shpërblehet me çmim artistik në Doha të Katarit

Screenshot_2023-11-30-15-34-15-574_com.facebook.katana-edit

“Në shumicën e 8000 shtëpive që kishte Athina në vitin 1831, flitej shqip”, shprehet akademikja e guximshme greke

kisinger

Ndërroi jetë diplomati i njohur amerikan, Henry Kissinger

INFO

NA NDIQ