Të paktën 29 sulme ruse në 24-orët e fundit në Donesk të Ukrainës

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/03/2023

Ushtria ukrainase ka forcuar pozicionet e saj në Bakhmut, bëri të ditur Zyra Presidenciale e Ukrainës.

Sipas presidencës, ushtria ukrainase synon të “forcojë” pozicionet e saj në Bakhmut, epiqendra e luftimeve me trupat ruse në lindje të vendit, shkruan ANSA.

“Kryekomandantët e forcave të armatosura të Ukrainës u shprehën në favor të vazhdimit të operacionit mbrojtës dhe forcimit të pozicioneve tona në Bakhmut, gjatë një takimi të sotëm me kreun e shtetit Volodymyr Zelensky”, theksoi presidenca në një deklaratë.

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky zhvilloi një takim me Komandën Supreme, në të cilin u diskutua në detaje situata në Bakhmut, në të cilën Komandanti i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës, Valery Zaluzhny dhe komandanti i grupit të trupave operative-strategjike Khortytsia, Oleksandr Syrsky, foli në favor të vazhdimit të mbrojtjes së Bakhmutit.

TË FUNDIT
43 minuta
Heqja e Ligjit të Luftës me Greqinë, pr.deklarata e PDIU miratohet me 96 vota pro
55 minuta
“Më e lehtë me miqtë”- Vuçiç ndan foton me Ramën dhe Orban nga samiti në Britani
58 minuta
Von der Leyen siguron votat në PE, zgjidhet Presidente e Komisionit Evropian
1 orë
Shaqiri: Koalicioni Evropian asnjëherë nuk kanë qenë të interesuar për ish-ushtarët e UÇK-së
1 orë
Dy të lënduar pas një aksidenti mes tri veturave në Prishtinë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Drejtoi për 16 vjet Gjermaninë/ DW: Angela Merkel, figurë simbol për Evropën. Çfarë dihet sot në 70-vjetorin e saj
7 orë
Saranda dhe Ksamili me plazhe të tejmbushura. Rama shperndan videon
1 ditë
Mbi 5600 veta kanë hequr dorë nga shtetësia e Maqedonisë gjatë pesë viteve të fundit
3 orë
Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së
20 orë
Turizmi në Shqipëri u rrit me 86%! Raporti i Komisionit Europian analizon shifrat
1 orë
Mickoski takohet me Vuçiqin: Të thellojmë edhe më shumë bashkëpunimin mes dyja vendeve
1 ditë
Paralajmëroi burgosjen e Vuçiqit nëse hyn në Kosovë pa leje, deklarohet Sveçla
7 orë
Pajisja misterioze: A po komunikonte atentatori i Donald Trump me dikë tjetër?

LEXO MË SHUMË

IMG_3481

Heqja e Ligjit të Luftës me Greqinë, pr.deklarata e PDIU miratohet me 96 vota pro

vucic

“Më e lehtë me miqtë”- Vuçiç ndan foton me Ramën dhe Orban nga samiti në Britani

sgvf

Von der Leyen siguron votat në PE, zgjidhet Presidente e Komisionit Evropian

rijad shaqiri

Shaqiri: Koalicioni Evropian asnjëherë nuk kanë qenë të interesuar për ish-ushtarët e UÇK-së

policia kosoves

Dy të lënduar pas një aksidenti mes tri veturave në Prishtinë

mickoski-2

Mickoski takohet me Vuçiqin: Të thellojmë edhe më shumë bashkëpunimin mes dyja vendeve

baste bastore

I punësuari në një bastore sportive në Tetovë e vodhi xhiron ditore, policia e arreston

policia-tetoves-spb-mpb

Djali dhe reja sulmojnë prindërit në një fshat të Tetovës

BDI selia

BDI: I gabuar dhe i dëmshëm vendimi i Qeverisë kundër tunelit të Korridorit 8 në aksin Gostivar – Bukojq

INFO

NA NDIQ