Të paktën 49 civilë të vdekur pas sulmit në një varkë lumi në Mali të Afrikës

INA
INA

8 Shtator, 2023

Të paktën 49 civilë janë vrarë pas një sulmi në një varkë lumi në veri-lindje të Malit.

Bëhet e ditur se është sulmuar edhe një kamp i ushtrisë, duke vrarë 15 ushtarë, shkruan BBC.

Varka thuhet se u sulmua teksa po lundronte në lumin Niger nga qyteti Gao në Mopti.

Ndërkaq, se anija është sulmuar u tha edhe nga ushtria e Malit përmes shkrimeve në rrjetet sociale.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

biden-zelensky

Ukraina dhe SHBA do të fillojnë prodhimin e përbashkët të armëve

Zelenski

Zelensky kthehet nga SHBA me “325 milionë” dollarë

tanku

Ukraina merr dhjetë tanke suedeze Stridsvagn 122

escobar eskobar gabriel

​Escobar: Nuk shoh asnjë dëshmi njëanshmërie të Miroslav Lajçak

biden-zelensky

Çfarë përfshin paketa e ndihmës e ShBA-së për Ukrainën?

zaporizhzhia-centrali-ukraine-berthamor-1

Ukraina dëmton mbrojtjen ajrore në Krime

Armenia Azerbejxhan-Nagorno-Karabakh

Azerbajxhani dhe udhëheqja e Karabakut bisedojnë për “integrimin”

kiev-naten

Shtatë të plagosur pas sulmit rus në Kiev

GRURI

Polonia do të ndalojë furnizimin me armë për Ukrainën për shkak të mosmarrëveshjes së grurit

INFO

NA NDIQ