Të premten në Shkup do të mbahet “Marshi i Paqes për Gazën”

INA
INA

16/11/2023

Platforma për përkrahje të Palestinës e formuar nga 12 organizata joqeveritare në Republikën e Maqedonisë së Veriut organizon aktivitetin e radhës nën moton: “Armëpushim, tani!”, qëllimi i të cilës është mbrojtja e popullatës civile në Palestinë.

Të premten, më 17 nëntor 2023, me fillim në ora 17:00 organizohet “Marshi i paqes”, i cili do të nis nga parku i Çairit, do të kalojë para përmendores kundër gjenocidit në Srebrenicë dhe do të përfundojë te sheshi “Skënderbeu”, ku do të mbahet fjalimi i rastit dhe do të bëhet lutje për Gazën.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

vucic kendon

Vuçiq eskalon, publikohet videoja ku këndon dhe kërcen me një këngë që feston vrasjet e policëve

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

Putin Yekaterina Duntsova

Kush është 40-vjeçarja që sfidon Putin, synon të rrëzojë nga froni kreun e Kremlinit

INFO

NA NDIQ