Të rinj shqiptarë nga Saraji i bashkohen VMRO-DPMNE-së

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/02/2022

Një grup të rinjsh nga Komuna e Sarajit në Shkup, sonte i janë bashkuar VMRO-DPMNE-së.

Kjo është njoftuar nga vet të rinjtë përmes një fotografie në rrjetet sociale të shpërndarë nga funksionari i kësaj partie në Saraj, Martin Stojanovski.

“Gjithmon e them se forca është tek të rinjtë dhe tek bashkimi. Saraji le të jetë shembull për të gjithë në Maqedoni, ballkan por edhe më gjërë. VMRO-DPMNE është parti për çdo qytetarë”, ka shkruar Stojanovski.

Ndërkohë, kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski vazhdimisht po i fton qytetarët, siç thotë ai, “kundër krimit të pushtetit LSDM-BDI”.

Mickovski në paraqitjet e tij publike thotë se “qytetarët meritojnë jetë dhe ardhmëri më të mirë, pa përçarje dhe urrejtje, pasi Maqedonia është e të gjithë qytetarëve”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

INFO

NA NDIQ