Të shkëputurit nga furnizimi me ngrohje mund të bashkohen falas deri më 31 gusht

INA
INA

10 Gusht, 2023

Deri më 31 gusht 2023, ESM furnizimi me ngrohje ofron mundësinë e lidhjes falas për konsumatorët e shkëputur.

Për të mundësuar sa më shumë konsumatorë të shfrytëzojnë përfitimet e sistemit të ngrohjes qendrore, është duke u zhvilluar një fushatë LIDHJE FALAS për konsumatorët e shkëputur që vendosin të kyçen në sistemin e ngrohjes qendrore, njofton kompania.

Veprimi i lidhjes zbatohet sipas parimit “i pari i regjistruar, i pari shërbehet”, dhe vlen për të gjithë përdoruesit e interesuar që kanë aftësi teknike, por nuk janë të lidhur me sistemin e energjisë termike.

Përfitimet e aksionit të lidhjes falas vlejnë vetëm në ndërtesat që janë të lidhura me sistemin e ngrohjes qendrore dhe ku ka mundësi teknike për lidhjen e banesës apo hapësirës së biznesit.

Për të përfituar nga mundësia për lidhje falas, konsumatorët e interesuar duhet të paraqesin kërkesë me shkrim për kyçje sa më shpejt të jetë e mundur dhe jo më vonë se data 31 gusht, në një nga pikat e konsumit të Furnizimit me Ngrohje ESM. Pas përfundimit të aksionit, pra nga data 1 shtator 2023, lidhja do të tarifohet plotësisht sipas çmimores së vlefshme.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

duhan cigare

Fëmijëve u shiten cigare me copë para shkollave në Tetovë (VIDEO)

shkolle arsimtari nxenesi

Skandal në shkollën shqipe, mësuesi godet e ofendon rëndë nxënësit: O psikopat, a e di se çfarë të bëjë

Klinika-Shkup

Shënon rritje numri i pacientëve me grip, por edhe me Covid-19 në Maqedoni

bajram begaj OKB

Begaj ua kërkon njohjen e pavarësisë së Kosovës tri vendeve afrikane

kurti zvicer berset

Kryeministri Kurti në Zvicër takoi​ Presidentin e Konfederatës zvicerane, Alain Berset

instituti-arben-xhaferi

Instituti “Arben Xhaferi”: Ndryshimi i Kodit Penal anti evropian dhe i dëmshëm në luftën kundër korrupsionit

escobar eskobar gabriel

Eskobar: Maqedonia të kujdeset që ligjet të jenë në përputhje me standardet evropiane

Bullgari-Maqedoni-780x439-1

Regjistrimi i popullsisë në Shqipëri, “kacafytje” mes maqedonasve dhe bullgarëve!

Muhamed Zekiri

Shtyhet seanca gjyqësore për Muhamed Zekirin

INFO

NA NDIQ