“Të shpëtojmë Shqipërinë”, Berisha zbulon hapin e radhës pas vendimit të Apelit për vulën e PD

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/03/2023

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha ka reaguar pas vendimit të marrë nga Gjykata e Apelit për vulën e PD.

Ai i ka bërë thirrje simpatizantëve dhe anëtarëve të PD të jenë në lartësinë e misionit për shpëtimin e Shqipërisë dhe mbrojtjen e pluralizmit.

Berisha ka lajmëruar se sot PD është më e fortë dhe se hapi i radhës do të jetë mbledhja e forumeve dhe marrja e vendimeve për të vijuar fuqishëm misionin e opozitës.

“Çdo gjykatës me integritetin minimal kur para tjetrin deklaronte se nuk kam qenë palë, mbyllte procesin e nuk vijonte më tutje, por ata kishin në sirtar vendimin e  shkruar në zyrën e Ramës për të ndëshkuar opozitën.

Vendimi vjen kur opozita është e angazhuar në një revolucion paqësor demokratik, me  të cilën është betuar të përmbysë monizmin e Ramës, tu rikthejë shqiptarëve votën e lirë.

TË FUNDIT
1 orë
Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur
3 orë
Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes
4 orë
Nuk po ruan kush më lopë e dele në Maqedoninë e Veriut
5 orë
Të vjedhura në Itali, sekuestrohen 2 makina “G-Class” me vlerë rreth 300 mijë euro në Vlorë
8 orë
Rama nga Londra: Shqipëria do të mikpresë vitin tjetër Samitin e Komunitetit Politik Europian

ME TE LEXUARA

1 ditë
Vrasja e policit në Serbi, Daçiq thotë se në vendin e ngjarjes u gjet një pasaportë e një kosovari, çka po ndodhë
20 orë
Vrasja e policit serb, analistja Ivana Stradner: Perëndimi s’po di t’i lidhë pikat
1 ditë
SHISH: Luftuam spiunazhin serb dhe rus në Shqipëri
9 orë
Trump merr zyrtarisht nominimin e Republikanëve: Mund t’i ndal të gjitha luftërat me një telefonatë
1 ditë
Saranda dhe Ksamili me plazhe të tejmbushura. Rama shperndan videon

LEXO MË SHUMË

IMG_4516

Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur

IMG_4516

Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

lope

Nuk po ruan kush më lopë e dele në Maqedoninë e Veriut

policia-shqiperi shqiptare

Të vjedhura në Itali, sekuestrohen 2 makina “G-Class” me vlerë rreth 300 mijë euro në Vlorë

rama zelenski

Rama nga Londra: Shqipëria do të mikpresë vitin tjetër Samitin e Komunitetit Politik Europian

aksident serbi

Aksident i rëndë në Serbi, humb jetën një grua nga Maqedonia e Veriut, familja po kthehej nga Sllovenia

zjarr

13 zjarre aktive në Maqedoninë e Veriut

trump

Trump merr zyrtarisht nominimin e Republikanëve: Mund t’i ndal të gjitha luftërat me një telefonatë

Ivana Stradner

Vrasja e policit serb, analistja Ivana Stradner: Perëndimi s’po di t’i lidhë pikat

INFO

NA NDIQ