Të shtëna me armë në dy shisha baret në Gjermani, bilanci shkon në 11 viktima, mes tyre edhe autori

0

Të shtënat me armë zjarri në Hanau të Gjermanisë lanëpas 11 viktima. Fillimisht u raportua për 8 viktima në dy shisha bare në mesnatë dhe 5 të plagosur.

Më pas numri i viktimave shkoi në 9. Menjëherë Policia gjermane identifikoi autorin dhe ai bashkë me një person tjetër u gjetën të vdekur vetëm pak larg nga vendi i të shtënave, në Kesselstadt.