Të shtëna me armë në Shkup, plagoset një 57-vjeçar

Picture of INA
INA

07/07/2023

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se sot në orët e mëngjesit është plagosur me armë zjarri, Ljupço Kostadinovskit i cili është babai i të zhdukurit Samoil.

Nga MPB theksojnë se Ljupço është dërguar menjëherë në spital.

“Sot në ora 08:38 në SPB Shkup është raportuar se në rrethinën e Aerodromit një person ka shtënë me armë zjarri dhe ka plagosur L.K (57) para shtëpisë së tij. I plagosuri është transportuar në kompleksin klinik “Nënë Tereza” për ndihmë mjekësore.

Në vendngjarje kanë dalë efektivë të policisë dhe po merren masa për zbardhjen e rastit”, thuhet në njoftimin e policisë.

Familja janë të afërm të bashkëshortes së politikanit dhe liderit të Bashkuar për Maqedoninë, Ljube Boshkoski.

TË FUNDIT
2 orë
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
2 orë
Sevim Hoxha, këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA (FOTO)
3 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
3 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10
3 orë
Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima
2 orë
Sevim Hoxha, këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA (FOTO)
2 ditë
Nga BDI thonë se ideja për ndarje ka ardhur nga degët partiake, janë hedhur lloj lloj opsione
1 ditë
Siljanovska bisedoi me Vuçiqin
1 ditë
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!

LEXO MË SHUMË

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

levizja besa

Sevim Hoxha, këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA (FOTO)

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

IMG_0040

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

IMG_0037

Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit

INFO

NA NDIQ