Të shtunën do të zgjidhet qeveria e re

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/01/2022

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi do ta thërrasë seancën për zgjedhjen e përbërjes së re të qeverisë të shtunën në ora 11:00.

Këtë Xhaferi ia ka deklaruar mandatarit Dimitar Kovaçevskit në mbledhjen e sotme kur në Kuvend i ka dorëzuar propozimet për përbërjen e qeverisë së re dhe programin e punës.

Kryeministri i mandatuar për përbërjen e Qeverisë së re të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski sot zyrtarisht ia dorëzoi kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi, draft përbërjen dhe Projektprogramin për punën e qeverisë së re.

Ai në mbledhje ka treguar se pret që zgjedhja e anëtarëve të qeverisë dhe programi i saj të miratohet pa vonesë, tha shërbimi për shtyp parlamentar.

Në këtë takim, kryeparlamentari Xhaferi e njoftoi Kovaçevskin se të shtunën do të mbledhë seancë për zgjedhjen e qeverisë së re.(INA)

TË FUNDIT
11 sekonda
Mbrojtja e liqenit të Ohrit i kalon Ministrisë së Mjedisit
6 minuta
Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar
21 minuta
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
1 orë
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite
2 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

ME TE LEXUARA

1 ditë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”
7 orë
Bytyqi:Pushteti do ta ketë përkrahjen time për çdo vendim që përmirëson cilësinë e jetës së qytetarëve
1 ditë
QMK: Rekomandojmë që mos të pihet ujë në rajonin e Kumanovës
23 orë
Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6
4 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
1 ditë
Zjarr në departamentin e grave në Idrizovë, katër punonjëse kanë përfunduar në Toksikologji
11 orë
Dimitreivski: Mbi 80% e amvisërive në Kumanovë kanë ujë, rekomandohet që uji që shfrytëzohet për pije të vlohet
1 ditë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
6 orë
Taravari: BDI ta pranojë rezultatin nga rivotimi

LEXO MË SHUMË

ohri ohrid

Mbrojtja e liqenit të Ohrit i kalon Ministrisë së Mjedisit

Arben Taravari3

Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar

izet mexhiti

Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Asambleja e Përgjithshme e OKB kaloi rezolutën që njeh gjenocidin e Serbisë në Srebrenicën e Bosnjës

deputet 2024

Kush është forca e dytë politike, LSDM apo Fronti Europian?

INFO

NA NDIQ