Të shtunën do të zgjidhet qeveria e re

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11 Janar, 2022

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi do ta thërrasë seancën për zgjedhjen e përbërjes së re të qeverisë të shtunën në ora 11:00.

Këtë Xhaferi ia ka deklaruar mandatarit Dimitar Kovaçevskit në mbledhjen e sotme kur në Kuvend i ka dorëzuar propozimet për përbërjen e qeverisë së re dhe programin e punës.

Kryeministri i mandatuar për përbërjen e Qeverisë së re të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski sot zyrtarisht ia dorëzoi kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi, draft përbërjen dhe Projektprogramin për punën e qeverisë së re.

Ai në mbledhje ka treguar se pret që zgjedhja e anëtarëve të qeverisë dhe programi i saj të miratohet pa vonesë, tha shërbimi për shtyp parlamentar.

Në këtë takim, kryeparlamentari Xhaferi e njoftoi Kovaçevskin se të shtunën do të mbledhë seancë për zgjedhjen e qeverisë së re.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1743

Sevillia fiton Europa League, Roma e Mourinhos bie pas penalltive

IMG_1744

Bumçi akuza Ramës: Qëndrimet e tij dobësuan Kosovën, e izoloi me Ballkanin e Hapur

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, lëndohen pesë persona

Kurti-Bruksel

Kurti: SHBA, partner kyç pavarësisht dallimeve në qasje

Aksidenti-600x360

Aksident tragjik në rrugën Kërçovë – Ohër, një i vdekur dhe disa të lënduar

libra-te-grisur

MASH: Libri i Historisë dhe Shoqërisë për klasën e pestë tërhiqet nga përdorimi

risto-penov

Penov: Nëse nuk ndodhin ndryshimet kushtueses do të kemi problem edhe në NATO

IMG_1730

Azizi nga Gostivari ‘selam’ ASH-së: Gostivari ka qenë çdoherë opozitar

IMG_1726

Rinia e Gostivarit rreshtohet me Lëvizjen BESA (FOTO)

INFO

NA NDIQ